بشر آزمایشگاهی | تولید شیشه آلات آزمایشگاهی

شیشه آلات آزمایشگاهی

بشر آزمایشگاهی چیست؟

بشر آزمایشگاهی (beaker) یکی از پر کاربرد ترین ابزار ها در آزمایشگاه ها می باشد. بشر ها ظروفی استوانه هایی با کف تخت هستند. که اکثر آن ها دهانه گشادی دارند. و در بالای آن لبه کوچکی برای کمک به راحت ریختن مایعات تعبیه شده است. بشر ها در نوع های مختلفی تولید می شود. که هر کدام از آن ها کاربرد های متفاوتی در آزمایشگاه ها دارند. در ادامه با تجهیزات آزمایشگاهی نوین پیرکس همراه باشید. تا با انواع بشر آزمایشگاهی، تفاوت های آن با ارلن و استوانه های آزمایشگاهی و قیمت خرید بشر آزمایشگاهی آشنا شوید.

بشر آزمایشگاهی (beaker) چه کاربرد هایی دارد؟

بشر های آزمایشگاهی کاربرد های گوناگونی در آزمایشگاه ها به خصوص در آزمایشگاه های شیمی دارند، از جمله از این کاربرد ها عبارتند از :

 • گرم کردن محلولات
 • رسوب گیری
 • برداشتن حجم معینی از مایعات و انتقال آن
 • تبخیر کردن محلول ها
 • مخلوط کردن مایعات و محلول ها

ویژگی های بشر آزمایشگاهی

Beakers یا بشر های آزمایشگاهی دارای درجه بندی هستند که همراه با خطی که نشان دهنده حجم آن هست روی جداره آن مشخص می شود. البته درجه بندی درج شده بر روی بشر های آزمایشگاهی برای اندازه گیری حجم زیاد دقیق نیست. و اگر می خواهید به صورت دقیق حجم مایع را اندازه گیری کنید پیشنهاد می کنیم از استوانه مدرج یا فلاسک حجمی استفاده کنید.

دومین ویژگی بشر ها تنوع در اندازه آنهاست که از ۱ میلی لیتر تا ۱۰۰۰ میلی لیتر در جنس های شیشه ای و پلاستیکی تولید می شود.

 

انواع بشر آزمایشگاهی

انواع بشر بر اساس جنس

بشر آزمایشگاهی شیشه ای

اصطلاحا به بشر های شیشه ای بشر مندرج گفته می شود. که برای برداشتن مایعات و انجام واکنش بدون حرارت استفاده می شود. این نوع بشر در آزمایش هایی مانند ph متری، پتانسیومتری و آزمایشاتی که در آن از الکترود استفاده می شود، کاربرد دارد.

بشر آزمایشگاهی پیرکس

این نوع بشر ها از شیشه های بروسیلیکاتی ساخته می شود. که برخلاف بشر های شیشه ای مقاومت بالایی در برابر حرارت دارند. بشر پیرکس به جهت مقاومت بالا در برابر حرارت برای گرم کردن و حرارت دادن مایعات استفاده می شود. و چنانچه نیاز باشد می توان آن را در کوره های آزمایشگاهی قرار داد.

بشر آزمایشگاهی پلاستیکی

بشر های آزمایشگاهی پلاستیکی مانند بشر های شیشه ای برای انتقال مایعات استفاده می شود. که جنس آن ها به دو دسته کلی تقسیمی می شوند، پروپسلین ها که مقاومت بالایی در برابر گرما و حرارت دارند. و PTF که دارای پایداری شیمیایی و محدوده وسیع دمایی تا ۲۹۰ درجه سانتیگراد است.

بشر آزمایشگاهی فلزی

بشر های فلزی به صورت کلی به دو دسته کلی فولاد ضد زنگ که مقاومت شیمیایی و گرمایی بالایی دارند. و آلومینیومی که به نوع محلولی که در آن ریخته می شود بستگی دارد.

انواع بشر بر اساس شکل

بشر های آزمایشگاه علاوه بر اینکه بر اساس جنس نوع های مختلفی دارد. بر اساس جنس هم به ۳ نوع بشر استاندارد، بشر بلند و بشر تخت تقسیم می شوند.

 1. بشر های استاندارد، کوتاه و یا بشر گریفین برای اولین بار توسط فردی به نام جان جزف گریفین (John Joseph Griffin) طراحی و ساخته شد، این نوع بشر ها عموما ارتفاعی به اندازه ۱٫۴ برابر قطر خود دارند. و در همه ی آزمایشگاه ها استفاده می شود.
 2. بشر های بلند که به آن ها بشر های برزلیوس (Berzelius) گفته می شود. ارتفاعی دو برابر قطر خود را دارد و اغلب برای تیتراسیون استفاده می گردد.
 3. بشر های تخت یا کریستالایزر وسیله هایی هستند. که معمولا برای کریستالیزاسیون و به عنوان وسیله ای برای گرم کردن در حمام داغ نیز استفاده می شود.

 

بشر آزمایشگاه با ارلن آزمایشگاهی چه تفاوتی هایی دارند؟

ارلن آزمایشگاهی مانند بشر ها یکی از پر کاربرد ترین شیشه آلات آزمایشگاهی است. اما این دو ابزار تفاوت هایی با یک دیگر دارند. ارلن ها از نظر ظاهری دهانه باریک تری نسبت به بشر ها دارد. که باعث می شود هم بخار کمتری از ارلن خارج شود. و می توان دهانه ی آن را به وسیله ی چوب پنبه و یا شیشه آلات مسدود کرد.

 

استوانه مدرج با بشر آزمایشگاهی چه تفاوت هایی دارد؟

استوانه مدرج به دلیل کم بودن قطر برای هم زدن مایعات مناسب نیست. و بیشتر برای تعیین حجم مایع از آن استفاده می شود. اما از بشر آزمایشگاهی (استوانه مندرج) می توان برای گرم کردن، مخلوط کردن و حرارت دادن مایعات استفاده کرد.

 

آموزش طرز کار با بشر آزمایشگاهی

ابتدا برای اینکه مواد چسبنده از روی سطوح بشر پاک بشود. باید آن را بشویید، به صورت کلی برای شستن بشر می توانید ۳ روش استفاده کنید. که عبارتند از :

 • شستشو با آب معمولی
 • کر دادن با آب مقطر
 • کر دادن با محلولی که قصد آزمایش بر روی آن را دارید

بعد از آن که بشر را شستشو دادید باید آن را خشک کنید، برای خشک کردن سطح بیرونی بشر می توانید از یک دستمال استفاده کنید. و برای خشک کردن سطح داخلی بشر می توانید آن را حرارت بدهید. البته در هنگام حرارت به این نکته باید توجه کنید که بشر را به صورت مستقیم در معرض حرارت قرار ندهید. زیرا باعث ترک برداشتن آن می شود. بنابراین بهتر هست از یک توری نسوز و سه پایه استفاده کنید.

قیمت و خرید بشر آزمایشگاهی

همان طور که با انواع بشر و کاربرد ها و تفاوت های آن آشنا شدید، در مورد خرید بشر آزمایشگاهی باید بسیار دقت کنید. تا نمونه اصلی آن را از تقلبی تشخیص داد. برای فهمیدن تفاوت های آن می توانید به مقاومت دمایی آن ها در برابر حرارت و دماهای بالا توجه کرد.

همان طور که گفته شد بشر ها انواع مختلفی دارد. و باید با توجه به نوع کار و آزمایش از بشر های مخصوص استفاده کرد. بنابراین بسته به نیاز کارتون می توانید  انواع بشر آزمایشگاهی و سایر شیشه آلات آزمایشگاهی را از فروشگاه تجهیزات آزمایشگاهی نوین پیرکس به صورت آنلاین خریداری نمایید.

شما بزرگواران می توانید از طریق مسیرهای ارتباطی زیر جهت خرید انواع شیشه آلات آزمایشگاهی با شرکت نوین پیرکس در ارتباط باشید.

و با این کار علاوه بر صرفه جویی در زمان از تخفیفات ویژه ما نیز بهره مند شوید.

لوله شیشه ای آزمایشگاه

تجهیزات و لوازم آزمایشگاهی ، تولید تجهیزات آزمایشگاهی ، فروش تجهیزات آزمایشگاهی ، تجهیزات آزمایشگاهی تهران  ، شیشه آلات آزمایشگاهی ، تولید شیشه آلات آزمایشگاهی ، فروش شیشه آلات آزمایشگاهی ، شیشه آلات آزمایشگاهی تهران ،  فروش بورت اتوماتیک .

حتما در هنگام تماس بفرمایید از سایت شرکت نوین پیرکس  با این مجموعه آشنا شدید تا شامل تخفیفات ما شوید.

لوازم شیشه ای آزمایشگاهی

اطلاعات تماس:

۰۲۱۷۷۳۲۶۶۹۰

۰۹۱۲۲۸۶۸۷۵۲

ایمیلarashma4041@gmail.com

اینستاگرامnovin_pyrex

واتس اپ: ۰۹۱۲۲۸۶۸۷۵۲

برای مشاهده انواع شیشه آلات آزمایشگاهی از فروشگاه اینترنتی نوین پیرکس بر روی لینک زیر کلیک کنید.

فروشگاه اینترنتی شیشه آلات آزمایشگاهی نوین پیرکس

فروش شیشه آلات آزمایشگاهی

شیشه آلات آزمایشگاهی نوین پیرکس

لوله آزمایش ، ظروف آزمایشگاهی ، لوازم آزمایشگاهی ، بالن کجلدال ، بالن تقطیر ، آدابتور مستقیم ، کروزه کوارتز ، فروش قایقک شیشه ای ، سازنده لوازم آزمایشگاهی ، لوازم آزمایشگاهی ، شیشه آلات آزمایشگاهی ، شیشه الات آزمایشگاهی ، شیشه آزمایشگاهی ، خرید شیشه آلات آزمایشگاهی. تولید شیشه آلات آزمایشگاهی ، فروش شیشه آلات آزمایشگاهی ، قیمت شیشه آلات آزمایشگاهی ،ارلن ، ارلن مایر ، ارلن خلاء ، ارلن در پیچ دار ، بالن ، بالن ته گرد ، بالن ته صاف ، بالن آزمایشگاهی ، بشر ، بشر آزمایشگاهی ، بالن ژوژه ، بورت ساده ، بورت ، بورت اتوماتیک، ظروف آزمایشگاهی، لوازم شیشه ای آزمایشگاه.

وسایل آزمایشگاهی ، لوازم آزمایشگاهی ، تجهیزات آزمایشگاهی ، شیشه آلات آزمایشگاهی ، شیشه آلات آزمایشگاهی در تهران ظروف آزمایشگاهی ،  ساخت شیشه آلات آزمایشگاهی ، فروش شیشه آلات آزمایشگاهی ، تجهیزات و لوازم آزمایشگاهی .

تعمیر شیر خلاء کندانسور روتاری  ، تولید شیر خلاء کندانسور روتاری  ، فروش شیر خلاء کندانسور روتاری  ، کندانسور روتاری.

لوازم شیشه ای آزمایشگاهی

ظروف آزمایشگاهی ، پیپت ، بورت اتوماتیک تک شره ، بورت اتوماتیک دو شیره ،  بورت اتوماتیک رنگی ، پتری دیش ، پلیت ، پو آر ، پی پت ، پی پت ژوژه ، پیکنومتر ، ویسکوزیمتر ، دیسکاتور شیردان ، دیسکاتور بدون شیر ، دیسکاتور ، دکانتور ، دکانتور شر شیشه ای ، دکاتور تفلونی . دراپینگ فانل ، دین استارک شردار.  دین استارک ساده، قیف دکانتور مخروطی با شیر تفلون ، قیف ساده شیشه ای دم بلند ، باریل شیشه ای با خلاء رداژدار، باریل شیشه ای با خلاء رداژدار ، شیر شیشه ای دو راه ، شیر تفلون سه راه موازی ، شیر تفلون روتافلو ، مبرد ساده ، مبرد مارپیچ ، مبرد حبابدار ، مبرد رادول ، قیف ایمهوف، ایمپینجر آزمایشگاهی ، هیدرومتر آزمایشگاهی ، فروش لوله شیشه ای آزمایشگاهی .

سپاسگزار از اینکه همراه ما بودید. لطفا نظرات خود را از این مقاله در زیر وارد کنید.

دیدگاه‌ها ۰

*
*

Open chat
سلام
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟