تولید پیت آزمایشگاهی | فروش پیپت آزمایشگاهی

پیپت آزمایشگاهی

انواع پیپت Pipettes

تولید پیت آزمایشگاهی ، انواع پیپت آزمایشگاهی ، قیمت انواع پیپت ، فروش پیپت آزمایشگاهی ، تولید پیپت آزمایشگاهی ، خرید پیت آزمایشگاهی ، پیپت شیشه ای .

این وسیله بیشتر برای برداشتن حجم دقیقی از مایعات استفاده می شود. که دارای دو نوع مدرج و حباب دار بوده.  و هر دو نوع اندازه های حجمی مختلفی دارند. که البته نوع مدرج آن کاربرد بیشتری دارد. چون توسط نوع مدرج می توان به هر اندازه دلخواه مقداریاز محلول ها را سنجیده و برداشت.

ولی توسط نوع حباب دار تنها یک حجم از پیش تعیین شده قابل برداشت می باشد. که میزان حجم در نوع حباب دار معمولا بر روی حباب آن نوشته شده است. و محدوده آن توسط خطی که بر  روی لوله بالای حباب وجود دارد تعیین می شود.در هنگام استفاده از آن باید به این نکات توجه کرد که باید این وسیله را طوری در دست گرفت که بتوان توسط انگشت اشاره دهانه آن را گرفته. تا میزان حجم مایع داخل آن قابل کنترل باشد. و نیز برای برداشتن محلول های سمی و خطرناک نظیر محلول های اسیدی، محلول های قلیایی و …. باید حتما توسط پیپت پر کن ، این وسیله را پر کرده. و به کمک آن میزان محلول داخل پیپت را کنترل کرد.

انواع پیپت

این وسیله دارای انواع تک شیشه ای تا انواع پیچیده ی قابل تنظیم و نیز پیپت های الکترونیکی هستند. پیپت هایی که بین ۱ تا ۲۰۰ میکرولیتر را توزیع می کنند میکرو پیپت نامیده می شوند. در حالیکه ماکروپیپت هاحجم بالاتری از مایع را توزیع می نمایند.

پیپت مدرج

این وسیله که پیپت مهر (Mohr) نیز نامیده می شوند، حجم های کالیبره و اندازه های متفاوتی دارند. و حجم آنها با محاسبه ی اختلاف سطح مایع، قبل و بعد از توزیع مایع، بدست می آید.

تولید پیت آزمایشگاهی

پیپت سرولوژیکی نوع دیگر این وسیله مدرج است که معمولا دارای اندازه های مختلف هستند .باید توجه داشت وقتی یک مایع را با این وسیله اندازه گیری می کنیم برای خواندن حجم محتوی آن باید در حالتی که این وسیله عمودی نگه داشته می شود. و هم سطح با چشم است. سطح پایینی هلالی مایع را که هم تراز با عدد مربوطه روی این وسیله است قرائت کرد.

پیپت حجم سنجی

این امکان را به استفاده کننده می دهد که مقادیر دقیق محلول را اندازه گیری نماید. این نوع وسیله معمولا درمحلول سازی در آزمایشگاه استفاده می شود. بعضی ازاین نوع وسیله سنجی دارای یک حباب یا برامدگی درقیمت وسط خود هستنداین نوع وسیله مدرج نیستند و تنها یک حجم خاص را اندازه گیری می کنند. و دقیق تر از نوع سرولوژیک هستند. این وسیله ساده یا حبابی دارای اندازه های گوناگون هستند.

پیپت پاستور و پیپت یکبار مصرف

کارایی این وسیله در اموری چون بیرون آوردن سرم از لوله حاوی لخته و یا پلاسما از لوله ی حاوی داروی ضد انعقاد خون است. پیپت یکبار مصرف از پلاستیک ساخته می شود. و پیپت پاستور ویا همان قطره چکان معمولا دارای یک بخش فوقانی مکش، دارای قابلیت استفاده مجدد ویک بخش تحتانی شیشه ای یکبار مصرف است. که برای حجم مشخصی کالیبره نشده است. بلکه الزاما شبیه به یک قطره چکان بزرگ است.

تولید پیت آزمایشگاهی ، انواع پیپت آزمایشگاهی ، قیمت انواع پیپت ، فروش پیپت آزمایشگاهی ، تولید پیپت آزمایشگاهی ، خرید پیت آزمایشگاهی ، پیپت شیشه ای .

پیپت الکترونیکی

این وسیله، تنوعی از شاخص های کاربردی قابل برنامه ریزی ایجاد می کند.این وسیله دارای انواع تک کاناله یا چند کاناله هستند. و فاصله بین نوک ها در نوع چندکانالی می تواند فواصل ۹ تا ۱۴ میلیمتر را با یک تنظیم ساده تغییر دهد. و این امکان رافراهم می آورد تا بتوان نمونه را از هر نوع جا لوله، میکرو پلیت و یا جعبه های افقی ژل جابجا کرد. نوک قابل تنظیم این وسیله می توانند به طور همزمان، چندین نمونه مختلف را جابجا کند. این وسیله دارای یک مانتیور کوچک با قابلیت برنامه ریزی هستند. وحافظه ی آنها می تواند شش برنامه را اجرا کند.

پیپت برال

این وسیله یک پیپت یک قطعه ای است که از پلاستیک نرم (پلی اتیلن) ساخته می شود. و حباب آن به انتهایش وصل است.

پیپت ESR

این وسیله پیپت های شیشه ای بلندی هستند که از قسمت سر به انتها از ۰ درجه بندی شده اند. و برای تست بررسی سدیم انتاسیون گلبولهای قرمز خون (ESR) استفاده می شوند. خون داخل این وسیله تا عدد ۰ کشیده شده. و بعد از طی ۱ ساعت میزان رسوب گلبولها از عدد ۰ تا جایی که پلاسما شفاف وجود دارد خوانده می شود.

نکاتی در مورد استفاده از پیپت آزمایشگاهی

  • زمانی که این وسیله را به محل مورد نظر حمل می کنید مراقب باشد. آن را تکان ندهید. زیرا ستون مایع آن ممکن است به سمت بالا جهش پیدا کند.
  • پیپت های پلاستیکی برای مواد آلیتوصیه نمی شوند. زیرا ممکن است پلاستیک را در خود حل کنند.
  • وقتی این وسیله را از مایع پر می کنید. باید ۳ تا ۵ میلیمتر آن را در زیر سطح مایع درون ظرف فروببرید.
  • زمانی که این وسیله را تخلیه می کنید. نوک آن را روی جداره ظرف قرار دهید. زیرا کشش سطحی پیچش مضاعفی را ایجاد می کند. که باعث می شود نوک این وسیله نیز تخلیه گردد.
  • وقتی نوک این وسیله خشک استآن را با پر و خالی کردن مایع انتخابی خود خیس نمایید. و این کار را سه بار انجام دهید. زیرا این عمل کشش سطحی دیواره های درونی نوک این وسیله را کاهش می دهد. و یک سطح مطلوب از رطوبت را در درون نوک ایجاد می کند. که تبخیر سطحی نمونه را کاهش می دهد.
  • اگر مایع مورد استفاده ویسکوز یا چسبناک باشد. پیپت باید حتما کالیبره گردد. و نوک بیرونی آن با یک پارچه خشک شود. تا مایعی که به آن چسبیده پاک شود.

کالیبراسیون پیپت آزمایشگاهی

برای به دست آوردن دقت و صحت باید در فواصل زمانی متناوب این وسیله کالیبره گردد. و این امر بستگی به چند عامل دارد توانایی و مهارت شخصی که با این وسیله کار می کند. و نگه داشتن مناسب و محتاطانه این وسیله، زیرا این وسیله که مکررا به زمین افتاده اند. یا در معرض استفاده یا حمل از روی بی دقتی بوده اند. و یا بطور صحیح در یک وضعیت عمودی نگه داشته نشده اند. دقت و صحت خود را به مرور زمان از دست می دهند.

تولید پیت آزمایشگاهی ، انواع پیپت آزمایشگاهی ، قیمت انواع پیپت ، فروش پیپت آزمایشگاهی ، تولید پیپت آزمایشگاهی ، خرید پیت آزمایشگاهی ، پیپت شیشه ای .

به طور متوسط بیشتر پیپت ها باید هر شش ماه یکبار کالیبره گردند. اما مراکز مربوط به تغذیه و دارو باید هر سه یا چهار ماه یکبار این کار را انجام دهند. کالیبراسیون معمولا از طریق تجزیه وزنی انجام می شود. این امرمستلزم تخلیه نمونه آب مقطر در ظرفی است. که روی ترازوی دقیق تجزیه ای قرار دارد. چگالی آب مقطر واضح و ثابت است. و از این رو جرم نمونه تخلیه شده نشان دهنده ی حجم دقیق مایع تخلیه شده است .رطوبت نسبی، فشار هوا و دمای محیط از عواملی هستند که در دقت اندازه گیری نقش دارند.

شما بزرگواران می توانید از طریق مسیرهای ارتباطی زیر جهت خرید انواع شیشه آلات آزمایشگاهی با شرکت نوین پیرکس در ارتباط باشید.

و با این کار علاوه بر صرفه جویی در زمان از تخفیفات ویژه ما نیز بهره مند شوید.

تجهیزات و لوازم آزمایشگاهی ، تولید تجهیزات آزمایشگاهی ،  شیشه آلات آزمایشگاهی . تولید شیشه آلات آزمایشگاهی ، فروش شیشه آلات آزمایشگاهی شیشه آلات آزمایشگاهی تهران .

حتما در هنگام تماس بفرمایید از سایت شرکت نوین پیرکس  با این مجموعه آشنا شدید تا شامل تخفیفات ما شوید.

اطلاعات تماس:

۰۲۱۷۷۳۲۶۶۹۰

۰۹۱۲۲۸۶۸۷۵۲

ایمیل: arashma4041@gmail.com

اینستاگرامnovin_pyrex

واتس اپ: ۰۹۱۲۲۸۶۸۷۵۲

برای مشاهده انواع شیشه آلات آزمایشگاهی از فروشگاه اینترنتی نوین پیرکس بر روی لینک زیر کلیک کنید.

فروشگاه اینترنتی شیشه آلات آزمایشگاهی نوین پیرکس

فروش شیشه آلات آزمایشگاهی تهران , شیشه آلات آزمایشگاهی, خرید شیشه آلات آزمایشگاهی, فروش شیشه آلات آزمایشگاهی, قیمت شیشه آلات آزمایشگاهی, شیشه آلات آزمایشگاهی چیست؟

شیشه های ظروف آزمایشگاهی ، شیشه آلات آزمایشگاهی ، فروش شیشه آلات آزمایشگاهی ، ظروف شیشه ای آزمایشگاهی .

باریل شیشه ای ، ظروف آزمایشگاهی ، لوله آزمایش ، ظروف آزمایشگاهی ، لوازم آزمایشگاهی ، بالن کجلدال ، بالن تقطیر ، آدابتور مستقیم ، کروزه کوارتز ، فروش قایقک شیشه ای. سازنده لوازم آزمایشگاهی ، لوازم آزمایشگاهی ، شیشه آلات آزمایشگاهی ، شیشه الات آزمایشگاهی ، شیشه آزمایشگاهی ، خرید شیشه آلات آزمایشگاهی. تولید شیشه آلات آزمایشگاهی ، فروش شیشه آلات آزمایشگاهی ، قیمت شیشه آلات آزمایشگاهی ،ارلن . ارلن مایر ، ارلن خلاء ، ارلن در پیچ دار ، بالن ، بالن ته گرد ، بالن ته صاف ، بالن آزمایشگاهی ، بشر ، بشر آزمایشگاهی ، بالن ژوژه ، بورت ساده ، بورت ، بورت اتوماتیک، ظروف آزمایشگاهی، لوازم شیشه ای آزمایشگاه ، فروش تجهیزات آزمایشگاهی.

شیشه های ظروف آزمایشگاهی ، شیشه آلات آزمایشگاهی ، فروش شیشه آلات آزمایشگاهی ، ظروف شیشه ای آزمایشگاهی .

تولید پیت آزمایشگاهی ، انواع پیپت آزمایشگاهی ، قیمت انواع پیپت ، فروش پیپت آزمایشگاهی ، تولید پیپت آزمایشگاهی ، خرید پیت آزمایشگاهی ، پیپت شیشه ای .

شیشه آلات آزمایشگاهی ( Laboratory Glassware )

ظروف آزمایشگاهی ، پیپت ، بورت اتوماتیک تک شره ، بورت اتوماتیک دو شیره ،  بورت اتوماتیک رنگی ، پتری دیش ، پلیت ، پو آر ، پی پت ، پی پت ژوژه ، پیکنومتر ، ویسکوزیمتر ، دیسکاتور شیردان ، دیسکاتور بدون شیر ، دیسکاتور ، دکانتور ، دکانتور شر شیشه ای ، دکاتور تفلونی . دراپینگ فانل ، دین استارک شردار.  دین استارک ساده، قیف دکانتور مخروطی با شیر تفلون ، قیف ساده شیشه ای دم بلند ، باریل شیشه ای با خلاء رداژدار، باریل شیشه ای با خلاء رداژدار ، شیر شیشه ای دو راه. شیر تفلون سه راه موازی ، شیر تفلون روتافلو ، مبرد ساده ، مبرد مارپیچ ، مبرد حبابدار ، مبرد رادول ، قیف ایمهوف، ایمپینجر آزمایشگاهی ، هیدرومتر آزمایشگاهی ، فروش لوله شیشه ای آزمایشگاهی ، باریل شیشه ای .

ظروف شیشه ای کشت ، شیشه آلات آزمایشگاهی ، فروش شیشه آلات آزمایشگاهی ، ظروف شیشه ای آزمایشگاهی .

سپاسگزار از اینکه همراه ما بودید. لطفا نظرات خود را از این مقاله در زیر وارد کنید.

دیدگاه‌ها ۰

*
*

Open chat
سلام
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟