خرید پیکنومتر آزمایشگاهی

خرید پیکنومتر آزمایشگاهی

خرید پیکنومتر آزمایشگاهی

پیکنومتر یکی از ظروف شیشه ای پرکاربرد آزمایشگاهی است. که امروزه از آن برای تعیین چگالی یا دانسیته مایعات استفاده می شود. حجم دقیق هر پیکنومتر بر روی بدنه آن درج شده. و شما می توانید صحت این میزان را از طریق پر کردن محفظه و محاسبه چگالی آب داخل آن بررسی کنید.

پیکنومتر ظرفی شبیه به بالن ژوزه است. با این تفاوت که درپوشی سنباده‌ ای و شیاردار دارد. که جهت خروج حباب های هوا از داخل ظرف، لوله‌ ای مویین از وسط آن رد شده است.

پیکنومتر یا چگالی سنج یکی از لوازم پر کاربرد آزمایشگاهی می‌ باشد. که با هدف اندازه گرفتن چگالی مایعات استفاده شده. و از نظر ظاهر به بالن ژوژه شباهت دارد. بیشتر موارد مصرف این ظرف، مربوط به آزمایشگاه‌ های تحقیقاتی و صنعتی می شود.

چگالی سنج حاوی در شیاردار شیشه‌ ای می‌ باشد. و لوله‌ ی مویین از میان آن عبور داده می‌ شود. تا حباب‌ های هوا قادر باشند از میان دستگاه راه به بیرون داشته باشند.

هم اکنون با پیشرفت فناوری، به گوناگونی و مرغوبیت پیکنومترها اضافه شده است. و هر کدام از گونه‌ های چگالی سنج‌ ها، بسته به نوع مایع مد نظر یا ماده ویژه مدنظر، برای اندازه گرفتن و بررسی به کار می‌ روند.

همانطور که گفته شد جنس چگالی سنج از شیشه می‌ باشد. ولی در تولید پیکنومتر در کنار شیشه فلز و فولاد ضد زنگ را هم به کار می‌ برند.

خرید پیکنومتر آزمایشگاهی

شکل و ظاهر پیکنومتر آزمایشگاهی

همانطور که گفته شد، پیکنومتر از نظر شکل به بالن ژوژه شباهت دارد. با این فرق که یک درپوش سنباده‌ ای و شیاردار در آن نصب شده. که برای بیرون آوردن حباب‌ های هوا از داخل ظرف، لوله‌ ای مویین از وسط آن رَد شده است.

انواع پیکنومتر آزمایشگاهی

پیکنومتر گازی

پیکنومتر گازی یکی از گونه‌ های پرکاربرد ابزارهای سنجش چگالی است. که به واسطه‌ ی آن محقق قادر خواهد بود. تا هر گونه تغییر در فشار به وجود آمده را با اندازه‌ گیری تغییر در حجم بسته‌ ی دارای یک گاز مرجع با تغییر در فشار به وجود آمده. به وسیله‌ ی نمونه، تحت همان موقعیت‌ های پیشین، اندازه نماید.

به علاوه چگالی سنج گازی را می‌ توان برای اندازه گرفتن دانسیته (چگالی) جامدات، با استفاده از یکسری راه‌ ها و رابطه‌ ی میان فشار و حجم، به کار برد چون پیکنومتر گازی برای همه‌ ی جامدات قابل استفاده خواهد بود.

چه این جامد ها ظاهر منظمی داشته باشند. یا متخلخل یعنی موادی که در ظاهرشان حاوی حفره و منفذ باشند. یا غیر متخلخل، دانه دانه، پودری، یکپارچه و یا حتی تجزیه شده باشند.

از این نوع پیکنومتر برای معین کردن خصوصیات طیف وسیعی از مواد جامد مثل جامد های کربنی، پودری شکل، کاتالیزگرهای غیر یکسان، آهنی، سرامیکی، سیمان، گچ وغیره استفاده می شود.

پیکنومتر فلزی

از پیکنومتر فلزی عمدتا برای اندازه‌ گیری رنگ‌ ها استفاده خواهد شد.

پیکنومتر دماسنج دار

پیکنومتر دماسنج دار به علت وجود یک دماسنج بر روی خود، توانایی اندازه گرفتن هم زمان چگالی و میزان دما را خواهد داشت. همچنین جزء بهترین ابزار برای اندازه‌ گیری دانسیته مایعات می‌ باشد.

شکل این نوع پیکنومتر به گونه‌ ای می‌ باشد. که در بخش میانی خود، حاوی یک دماسنج است. این دماسنج را حین آزمایش و تحقیق می‌ توان برای مشخص کردن درجه حرارت به کار برد.

خرید پیکنومتر آزمایشگاهی

حجم پیکنومتر آزمایشگاهی

حجم پیکنومتر به صورت دقیق روی بدنه آن نوشته می‌ شود. و اگر هم نوشته نشده باشد. در دمای مشخص با پر کردن پیکنومتر با آب مقطر و با توجه به چگالی آب و نیز اندازه‌ گیری جرم دقیق آب از تفاوت جرم پیکنومتر خالی و پر از آب می‌ توان حجم دقیق آن را محاسبه کرد.

مشخصات پیکنومتر آزمایشگاهی

برخی از پیکنومترها دارای یک سنسور دما هستند که می تواند تغییرات دمایی را که ماده در طی آزمایش ها متحمل می شود، جبران کند. از طرف دیگر، برخی از پیکنومترها دارای ذخیره اطلاعات داخلی یا کالیبراسیون خودکار هستند. که هنگام کار روی داده های مهم برای اندازه گیری عناصر شیمیایی در آزمایشگاه ها مفید است.

اندازه های متنوعی برای این وسیله وجود دارد. و همه آنها بسته به موادی که باید اندازه گیری شود. یا اندازه گیری می شوند متفاوت است. وقتی صحبت از مواد غلیظ یا خمیری (مانند رنگ) می شود، از پیکنومتر به طور معمول استفاده می شود که تقریباً از ۲۵ میلی لیتر تا ۵۰ میلی لیتر متغیر است.

در مورد مواد کمتر لزج، پیکنومتر از ۲۵ میلی لیتر تا ۳۰ میلی لیتر استفاده می شود. زیرا چگالی آنها کمتر خواهد بود. از طرف دیگر، مایعات رئولوژیکی (آنهایی که بین مایع و جامد نوسان دارند) را می توان در پیکنومتر از ۱۰ میلی لیتر تا ۲۵ میلی لیتر اندازه گیری کرد.

پیکنومترها برای بیان نتایج خود از واحدهای زیر استفاده می کنند:

۳ کیلوگرم بر متر، ۳ گرم در سانتی متر. در مورد استاندارد آنها، آنها با ASTM D-854 اداره می شوند.

نحوه استفاده از پیکنومتر آزمایشگاهی

برای اندازه گیری چگالی مایع مورد نظر، ابتدا جرم پیکنومتر خالی را بدست می آوریم. در مرحله ی دوم پیکنومتر را از آب مقطر پر کرده. و درپوش آن را می گذاریم. دمای محیط نیز باید با استفاده از یک ترمومتر اندازه گیری شود.

در مرحله بعد جرم پیکنومتر پر از آب مقطر اندازه گرفته می شود. سپس پیکنومتر را از مایع مورد نظر پر می کنیم طوری که وقتی در آن را بر روی آن می گذاریم، مقدار اضافی آن از شیار بیرون بریزد.

حال جرم پیکنومترِ پُر را به کمک همان ترازوی قبلی بدست می آوریم. تفاوت جرم پیکنومتر خالی و پیکنومتر پر، جرم مایع مورد نظر می باشد. حجم آن هم که در مرحله ی دوم مشخص شد. به کمک رابطه ی d=m/v و تقسیم  مقدار جرم به حجم، چگالی ماده ی مورد نظر به دست می آید.

پیکنومتر با عنوان بطری وزن مخصوص نیز شناخته می شود. دلیل آن هم این است که وزن مخصوص و چگالی به سادگی به یکدیگر مرتبط هستند. و از روی یکی، می توان دیگری را نیز بدست آورد.

لزوم مراقبت از پیکنومتر آزمایشگاهی

انجام فرآیندهای خاص که باعث تمیز و دقیق بودن پیکنومتر می شوند مهم است. به عنوان مثال، باید کالیبره شود اگرچه برخی از آنها با کالیبراسیون اتوماتیک ارائه می شوند. اگر اینگونه نیست، کل دستگاه باید با آب مقطر و استون تمیز و خشک شود. این اجازه می دهد تا نتیجه به درستی و دقیق ترین باشد.

خرید پیکنومتر آزمایشگاهی

سخن آخر

پیکنومتر یک وسیله یا ابزار آزمایشگاهی شبیه به بالن ژوژه ی در دار می باشد. که درپوش یا در آن دارای یک شیار باریک و باز درون خود می باشد.

این وسیله برای تعیین دانسیته یا چگالی مایعات استفاده شده. و دارای انواع مختلفی می باشد. که در مقاله فوق به چند مورد از آنها اشاره کردیم.

شما بزرگواران می توانید از طریق مسیرهای ارتباطی زیر جهت خرید انواع شیشه آلات آزمایشگاهی با شرکت نوین پیرکس در ارتباط باشید.

و با این کار علاوه بر صرفه جویی در زمان از تخفیفات ویژه ما نیز بهره مند شوید.

حتما در هنگام تماس بفرمایید از سایت شرکت نوین پیرکس  با این مجموعه آشنا شدید تا شامل تخفیفات ما شوید.

اطلاعات تماس:

۰۲۱۷۷۳۲۶۶۹۰

۰۹۱۲۲۸۶۸۷۵۲

ایمیل: arashma4041@gmail.com

اینستاگرامnovin_pyrex

واتس اپ: ۰۹۱۲۲۸۶۸۷۵۲

برای مشاهده انواع شیشه آلات آزمایشگاهی از فروشگاه اینترنتی نوین پیرکس بر روی لینک زیر کلیک کنید.

فروشگاه اینترنتی شیشه آلات آزمایشگاهی نوین پیرکس

قیمت بشر ، گیلاس مدرج ، خرید بشر آزمایشگاهی ، فروش عمده ارلن ، شیشه آلات آزمایشگاهی نوین پیرکس ، شیشه آلات آزمایشگاهی تحقیقاتی ، خرید لوازم شیشه آلات آزمایشگاهی ، پیپت حبابدار  ، فروش لوازم شیشه ای آزمایشگاهی در تهران ، فروش لوازم شیشه ای آزمایشگاهی .

ساخت ظروف شیشه ای آزمایشگاهی ، فروش دستگاه سوکسله در تهران ، تولید عمده شیشه آلات آزمایشگاهی در تهران ، بورت ساده شیر شیشه ای و تفلون ، شیشه آلات آزمایشگاهی سفارشی ، فروش لوله شیشه ای آزمایشگاهی ، خرید بشر آزمایشگاهی در تهران ، پیکنومتر ، تولید کندانسور شیشه ای .

فروش بشر شیشه ای ، لوله آزمایش ، ظروف آزمایشگاهی ، لوازم آزمایشگاهی ، بالن کجلدال. بالن تقطیر ، آدابتور مستقیم ، کروزه کوارتز ، فروش قایقک شیشه ای ، سازنده لوازم آزمایشگاهی ، فروش کندانسور آزمایشگاهی ، لوازم آزمایشگاهی ، شیشه آلات آزمایشگاهی ، Laboratory Glassware  ، صنایع تولیدی شیشه آلات آزمایشگاهی نوین پیرکس، فروش شیشه پودری و مایعی در تهران .

شیشه الات آزمایشگاهی ، ساخت شیشه ، شیشه آزمایشگاهی ، خرید شیشه آلات آزمایشگاهی. تولید شیشه آلات آزمایشگاهی ، شیشه بروسیلیکات ، ارلن. ارلن مایر ، ارلن خلاء ، ارلن در پیچ دار ، بالن. بالن ته گرد . بالن ته صاف ، بالن آزمایشگاهی. بشر ، بشر آزمایشگاهی ، بالن ژوژه ، بورت ساده ، بورت ، شیشه آلات و لوازم آزمایشگاهی ، بورت اتوماتیک، ظروف آزمایشگاهی، فروش ظروف آزمایشگاهی ، تولید لوله شیشه ای ،  لوازم شیشه ای آزمایشگاه ، تولید انواع شیشه آزمایشگاهی در تهران ، خرید شیشه کشت ، انواع استوانه مدرج ، تولید کننده انواع شیشه آلات آزمایشگاهی، فروش مبرد  .

ساخت ظروف شیشه ای آزمایشگاهی ، صنعت شیشه‌سازی ، شیشه آلات آزمایشگاه ، شیشه گری در تهران ، فروش انواع پیپت آزمایشگاهی ، نوین پیرکس تولید کننده تجهیزات آزمایشگاهی ، بررسی صنعت شیشه گری ، جار بی هوازی ، تولید ظروف شیشه ای در تهران خرید باریل شیشه ای آزمایشگاهی ، فروش عمده ارلن مایر آزمایشگاهی تولید عمده باریل آزمایشگاهی .

تولید بطری شیشه ای کشت گیاهی ، خرید استوانه مدرج ، ساخت شیشه آلات آزمایشگاهی با کیفیت در تهران ، فروش ارلن رداژ دار ، شیشه آلات و ظروف آزمایشگاهی .

فروش لوازم آزمایشگاهی در تهران ، وسایل آزمایشگاهی ، شیشه آزمایشگاه ، لوازم آزمایشگاهی ، تجهیزات آزمایشگاهی. ظروف آزمایشگاهی ،  ساخت شیشه آلات آزمایشگاهی ،  تجهیزات و لوازم آزمایشگاهی ،  ساخت تعمیر و باز سازی شیشه آلات آزمایشگاهی ،خرید ظروف آزمایشگاهی در تهران ، قیمت ارلن مایر ، خرید ارلن مایر آزمایشگاهی ، فروش ارلن ، فروش ظرف توزین ، فروش ست فیلتراسیون ، خرید ست فیلتراسیون ، قیمت ست فیلتراسیون.

لوازم شیشه ای آزمایشگاهی . فروش ظروف ازمایشگاهی در تهران ،پیکنومتر ، ساخت شیشه آزمایشگاهی در تهران ، شیشه مک کارتی آزمایشگاهی ، فروش بشر مدرج در تهران ، همزن شیشه ای ، فروش شیشه پودری و مایعی در تهران .

ظروف آزمایشگاهی ، پیپت ، بورت اتوماتیک تک شره ، بورت اتوماتیک دو شیره ،  فروش عمده ارلن ، سایت فروش شیشه آلات آزمایشگاهی ،

بورت اتوماتیک رنگی ،گیلاس مدرج ، ساخت لوله شیشه ای ، پتری دیش ، پلیت ، پو آر ، پی پت ، پی پت ژوژه ، پیکنومتر ، ویسکوزیمتر ، دستگاه سوکسله ، دیسکاتور شیردان ، فروش ظروف آزمایشگاهی در تهران ، ساخت شیشه آلات آزمایشگاهی طبق نمونه یا نقشه ، فروش کریستالیزور ، فروش مبرد ، تولید عمده لوازم شیشه ای آزمایشگاهی ، تولید کندانسور شیشه ای ، صنایع تولیدی شیشه آلات آزمایشگاهی نوین پیرکس ،  ساخت شیشه آلات آزمایشگاهی و صنعتی طبق نقشه ، قیمت بشر ، خرید بشر آزمایشگاهی ، ساخت ظروف شیشه ای آزمایشگاهی ، تولید لوله شیشه ای ، لوله شیشه ای درب دار ، بورت ساده شیر شیشه ای و تفلون ، پیپت حبابدار ، خرید باریل شیشه ای آزمایشگاهی ، فروش لوازم شیشه ای آزمایشگاهی در تهران ، فروش انواع پیپت آزمایشگاهی ، فروش عمده ارلن مایر آزمایشگاهی .

دیدگاه‌ها ۰

*
*

Open chat
سلام
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟