معرفی پوآر آزمایشگاهی

پوآر آزمایشگاهی

معرفی انواع پوآر آزمایشگاهی

پوآر آزمایشگاهی متناسب با کاربردی که دارد به سه دسته تقسیم می شود . در این قسمت به معرفی انواع و ویژگی های آن ها می پردازیم . انواع پوآر های آزمایشگاهی عبارتند از :

  • پوآر قطره چکان
  • پوآر پیپت
  • پوآر قرقره ای
  • پوآر بورت

پوآر قطره چکان چیست ؟

پوآر قطره چکان وسیله ی پلاستیکی  و انعطاف پذیری است. که به دو شکل گلابی و بادکنکی تولید می شود . این وسیله با مکش خود به قطره چکان کمک می کند. تا مایعات را از درون منبع به لوله قطره چکان انتقال دهد .

پوآر پیپت چیست ؟

پوآر پیپت ، وسیله ی توپی شکل پلاستیکی و کوچکی است. که انعطاف پذیری بالایی دارد . این نوع پوآر به دو شکل دو زمانه و سه زمانه تولید می شود . این وسیله در انتهای پیپت نصب می شود و با ایجاد مکش مایعات را به درون پیپت منتقل می کند . علاوه بر این ، پوآر هم زمان با تخلیه هوای درون خود ، باعث خروج مایعات از پیپت می شود .

پوآر قرقره ای چیست ؟

پوآر قرقره ای یا پیپت پر کن ، وسیله ای پلاستیکی است. که در انتهای پیپت نصب می شود . این وسیله دارای قرقره یا غلتکی است. که با چرخاندن آن ، می توان مایعات را به درون پیپت منتقل کرد .

پوآر بورت چیست ؟

پوآر بورت ، به شکل توپ پلاستیکی کوچکی است که منعطف می باشد . این وسیله به صورت ساده و دو زمانه تولید می شود . از لحاظ ظاهری و طرز کار ، شباهت بسیاری به پوآر پیپت دارد . این وسیله به انتهای بورت متصل می شود . با مکش و ایجاد خلا مایعات را از مخزن به درون بورت منتقل می کند .

قیمت خرید و فروش انواع پوآر آزمایشگاهی چگونه است ؟

قیمت خرید و فروش انواع پوآر آزمایشگاهی چگونه است ؟

پوآر آزمایشگاهی در انتقال مایعات مختلف در آزمایشگا ه های گوناگون ، کاربرد بسیار بالایی دارد . از این رو ، شرکت های تولیدی بسیاری در داخل و خارج از کشور سعی می کنند این محصول را در بهترین کیفیت تولید کنند . قیمت این وسیله متناسب با نوع ، کاربرد و جنسی که دارد متفاوت است .

پوآر های تولید شده در داخل کشور نسبت به نمونه های مشابه خارجی از قیمت پایین تری برخوردار هستند . نمونه های چینی نسبت به نمونه های اروپایی و آمریکایی قیمت کمتری دارند . از این رو حمایت از تولیدات داخلی موجب صرفه جویی ارزی نیز می شود .

پوآر آزمایشگاهی چه کاربرد هایی دارد ؟

از پوآر آزمایشگاهی برای انتقال مایعات آزمایشگاهی خطرناک ، مواد سمی ، رادیواکتیوی  ، باکتری یابی ، اسیدی یا بازی به درون پیپت و بورت استفاده می شود . این وسیله موجب می شود مایعات به اندازه ی دقیق و با دقت بالا و بسیار راحت منتقل شود .

روش استفاده ی انواع پوآر چگونه است ؟

انواع پوآر های آزمایشگاهی متناسب با ساختاری که دارند. روش های استفاده ی متفاوتی دارند . در این قسمت به روش استفاده ی انواع پوآر ها اشاره می کنیم :

روش استفاده از پوآر پیپت

روی این نوع پوآر ، سه دکمه با نام های  A، S وE  وجود دارد . برای برداشتن مایعات ابتدا پوآر را به بالای پیپت متصل می کنیم . سپس توسط دو انگشت شصت و اشاره ، نقطه A را فشار می دهیم . به وسیله ی سه انگشت دیگر ، محفظه پمپ پوآر را کاملا فشار می دهیم تا هوای داخل آن تخلیه شود .

اکنون پیپت را داخل محلول مورد نظر برده و به آرامی نقطه S را فشار می دهیم . به این ترتیب ، مایع وارد پیپت می شود . بعد از تعیین حجم مایع برای تخلیه ، پیپت را به ظرف مورد نظر منتقل کرده. و با فشردن نقطه E ، مایع داخل پیپت را تخلیه می کنیم .

نکته۱:

باید به این نکته توجه شود که هنگام کار با پوآر ، مایعات و محلول های شیمیایی به داخل پوآر منتقل نشوند . این بی توجهی موجب می شود بافت پلاستیکی آن فرسوده و دچار نقص شده و غیر قابل استفاده گردد .

نکته۲ :

در بسیاری از مواقع ، گلوله فلزی داخل نقطه A دچار مشکل می شود . با تعویض این گلوله ها می توان این مشکل را برطرف نمود .

نکته ۳:

در صورت انتقال مواد سمی ،  قبل از استفاده از پوآر باید از سالم بودن آن اطمینان حاصل کرد . سالم بودن این وسیله را می توان با آب امتحان کرد .

روش استفاده از پوآر بورت

پوآر بورت ، وسیله ای پلاستیکی است که در انتهای بورت نصب شده و مانند یک پمپ عمل می کند . این وسیله با فشاری که به محلول داخل مخزن وارد می کند ، محلول را از مخزن بورت به ستون بورت انتقال می دهد .

پیش از استفاده از بورت باید دو تا سه مرتبه و هر بار با ۵ میلی لیتر از محلول ، آن را شستشو داد . پس از هر بار شستشو باید صبر کرد تا به طور کامل از آن خارج شود . سپس ، به آهستگی آن را تا بالاتر از علامت صفر ، از محلول مورد نظر پر می کنیم .

یک بشر ، ارلن ، بالن و یا وسایل آزمایشگاهی را زیر بورت قرار داده و شیر آن را کمی باز می کنیم. تا هوای محبوس شده در نوک آن خارج شود . پس از این مرحله ، سطح محلول تا جایی که امکان دارد دقیقا در مقابل اولین درجه بورت پایین می آید .

 

نکته :

پوآر بورت در برابر انواع بخارات مواد شیمیایی مقاوم است . انعطاف پذیری و خاصیت ارتجاعی بسیار بالایی که دارد موجب می شود. هنگام اتصال به بورت کاملا مهر و موم شده و هیچ گونه نشتی نداشته باشد .

روش استفاده از پوآر قرقره ای

ابتدا پیپت را با فشار کم و با احتیاط ، در حفره پمپ پوآر قرار می دهیم . چرخ دنده ی روی آن را می چرخانیم. تا سر سرنگی به سمت بالا حرکت کند . این کار باعث ایجاد خلا شده. و مایعات را در اندازه ی دقیق بالا کشیده و پیپت را پر می کند . دو حالت برای تخلیه پمپ وجود دارد. که یکی فشردن سرسرنگ و دیگری فشردن دستگیره روی بدنه است .

هنگام استفاده از پوآر قرقره ای باید دقت کنیم پیپت تا جای مدرج آن پر شود . هنگام تخلیه ی مایع از درون پیپت ، پوآر باید به طور کامل از مایعات تخلیه شود .

نکته ۱:

در صورت استفاده از پیپت شیشه ای یکبار مصرف ، باید بسیار مراقب بود . زیرا احتمال شکستن آن بسیار بالا است . هنگام درآورن پیپت از سر پمپ نیز احتیاط شود و این کار به آرامی انجام گیرد .

نکته۲ :

برای اینکه کیفیت مکش و حرکت روان پیستون حفظ شود توصیه می شود. با روغن سیلیکونی ، هر چند وقت یکبار داخل پیستون روغن کاری شود .

روش استفاده از پوآر قرقره ای

پوآر پیپت چه تفاوتی با پوآر بورت دارد ؟

تفاوت پوآر پیپت با پوآر بورت ، این است که پوآر پیپت دارای سه دکمه است. که وظیفه ی تخلیه هوا ، کشیدن مایع به داخل پوآر و سپس تخلیه مایع را به عهده دارند . در صورتی که از پوآر بورت ، برای اعمال فشار بر سطح محلول داخل مخزن استفاده می شود .

مزایای استفاده از پوآر آزمایشگاهی چیست ؟

استفاده از پوآر آزمایشگاهی موجب می شود مایعات و محلول های شیمیایی خطرناک به طور دقیق و با حفظ موارد ایمنی منتقل شوند . بدین ترتیب از آسیب و ایجاد مشکل در افراد اپراتور جلوگیری می شود . از دیگر مزایای این ابزار آزمایشگاهی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • روش استفاده از این محصول بسیار ساده ، راحت و قابل اطمینان است .
  • نسبت به سایر لوازم آزمایشگاهی قیمت پایینی دارد .
  • خاصیت ارتجاعی بسیار بالایی دارد . این امر موجب می شود هنگام وصل کردن به پیپت و بورت بسیار محکم مهر و موم شود .
  • در برابر انواع بخارات مواد شیمیایی مقاوم است .
  • در قسمت پوآر خاصیت الاستیکی دارد . به همین دلیل به آسانی مکش ایجاد می کند .

شما بزرگواران می توانید از طریق مسیرهای ارتباطی زیر جهت خرید انواع شیشه آلات آزمایشگاهی با شرکت نوین پیرکس در ارتباط باشید.

و با این کار علاوه بر صرفه جویی در زمان از تخفیفات ویژه ما نیز بهره مند شوید.

تجهیزات و لوازم آزمایشگاهی ، تولید تجهیزات آزمایشگاهی ، فروش تجهیزات آزمایشگاهی ، تجهیزات آزمایشگاهی تهران  ، شیشه آلات آزمایشگاهی ، تولید شیشه آلات آزمایشگاهی ، فروش شیشه آلات آزمایشگاهی ، شیشه آلات آزمایشگاهی تهران ،  فروش بورت اتوماتیک .

حتما در هنگام تماس بفرمایید از سایت شرکت نوین پیرکس  با این مجموعه آشنا شدید تا شامل تخفیفات ما شوید.

اطلاعات تماس:

۰۲۱۷۷۳۲۶۶۹۰

۰۹۱۲۲۸۶۸۷۵۲

ایمیلarashma4041@gmail.com

اینستاگرام: novin_pyrex

واتس اپ: ۰۹۱۲۲۸۶۸۷۵۲

برای مشاهده انواع شیشه آلات آزمایشگاهی از فروشگاه اینترنتی نوین پیرکس بر روی لینک زیر کلیک کنید.

فروشگاه اینترنتی شیشه آلات آزمایشگاهی نوین پیرکس

فروش شیشه آلات آزمایشگاهی

شیشه آلات آزمایشگاهی نوین پیرکس

لوله آزمایش ، ظروف آزمایشگاهی ، لوازم آزمایشگاهی ، بالن کجلدال ، بالن تقطیر ، آدابتور مستقیم ، کروزه کوارتز ، فروش قایقک شیشه ای ، سازنده لوازم آزمایشگاهی ، لوازم آزمایشگاهی ، شیشه آلات آزمایشگاهی ، شیشه الات آزمایشگاهی ، شیشه آزمایشگاهی ، خرید شیشه آلات آزمایشگاهی. تولید شیشه آلات آزمایشگاهی ، فروش شیشه آلات آزمایشگاهی ، قیمت شیشه آلات آزمایشگاهی ،ارلن ، ارلن مایر ، ارلن خلاء ، ارلن در پیچ دار ، بالن ، بالن ته گرد ، بالن ته صاف ، بالن آزمایشگاهی ، بشر ، بشر آزمایشگاهی ، بالن ژوژه ، بورت ساده ، بورت ، بورت اتوماتیک، ظروف آزمایشگاهی، لوازم شیشه ای آزمایشگاه.

وسایل آزمایشگاهی ، لوازم آزمایشگاهی ، تجهیزات آزمایشگاهی ، شیشه آلات آزمایشگاهی ، شیشه آلات آزمایشگاهی در تهران ظروف آزمایشگاهی ،  ساخت شیشه آلات آزمایشگاهی ، فروش شیشه آلات آزمایشگاهی ، تجهیزات و لوازم آزمایشگاهی .

تعمیر شیر خلاء کندانسور روتاری  ، تولید شیر خلاء کندانسور روتاری  ، فروش شیر خلاء کندانسور روتاری  ، کندانسور روتاری.

لوازم شیشه ای آزمایشگاهی

ظروف آزمایشگاهی ، پیپت ، بورت اتوماتیک تک شره ، بورت اتوماتیک دو شیره ،  بورت اتوماتیک رنگی ، پتری دیش ، پلیت ، پو آر ، پی پت ، پی پت ژوژه ، پیکنومتر ، ویسکوزیمتر ، دیسکاتور شیردان ، دیسکاتور بدون شیر ، دیسکاتور ، دکانتور ، دکانتور شر شیشه ای ، دکاتور تفلونی . دراپینگ فانل ، دین استارک شردار.  دین استارک ساده، قیف دکانتور مخروطی با شیر تفلون ، قیف ساده شیشه ای دم بلند ، باریل شیشه ای با خلاء رداژدار، باریل شیشه ای با خلاء رداژدار ، شیر شیشه ای دو راه ، شیر تفلون سه راه موازی ، شیر تفلون روتافلو ، مبرد ساده ، مبرد مارپیچ ، مبرد حبابدار ، مبرد رادول ، قیف ایمهوف، ایمپینجر آزمایشگاهی ، هیدرومتر آزمایشگاهی ، فروش لوله شیشه ای آزمایشگاهی .

سپاسگزار از اینکه همراه ما بودید. لطفا نظرات خود را از این مقاله در زیر وارد کنید.

دیدگاه‌ها ۰

*
*

Open chat
سلام
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟